Profesionální škola orientálního tance Muna & Language Centre Muna

Jak si správně vybrat školu a tanečnici

Jak poznat správnou školu orientálního břišního tance?

Hlavní pravidla, dle kterých poznáte pro vás vhodnou taneční školu pro vzdělání a vystoupení:

Logo2-muna_5

     Pár rad pro začínající tanečnice či, když vystupujete:     

 • Škola by měla zaměstnávat lektorky, které absolvovaly taneční výuku a průpravu pouze u dané školy, ne v jiných školách, pokud si škola zakládá na konkrétním stylu a image!
 • Lektorka, u které se budete školit by měla mít nejméně 5.let praxe v orientálním břišním tanci, lépe než krátkodobě, aby byla schopna vás naučit tancovat.
 • Muži v orientu tančí krokové variace a to ve skupinovém folklórním tanci.
 • Neměly byste provozovat tanec v době těhotenství - bližší informace v rubrice "Přihlaste se".
 • V orientálním tanci vždy záleží na originalitě pohybů a na volbě krokových variací.
 • orientální břišní tanec vyjadřuje emoce, povahu každé ženy, je to především tanec s volenými tanečními prvky dle každé tanečnice.
 • Orientální břišní tanec nemá nic společného s baletem, latinsko-americkými tanci aj.
 • Lektorka by se měla  věnovat každé klientce-tanečnicí samostatně s odbornou znalostí zdravotního stavu klientky, znalostí odborného názvosloví a  především správně učit pohyby, aby poté tanečnice neměly komplikace např. se zády.
 • Vhodnější je vlastní taneční zázemí, které je přímo uzpůsobeno tomuto tanci - dodržováním vyžadované hygieny, pravidel aj.
 • Taneční průprava má mít návaznost. Tzv. " RYCHLOKURZY " nejsou dobrou variantou volby! Nic se nenaučíte a pokud ano, tak nekvalitně! Volte raději řádné kurzy či intenzivní.
 • Arabsky se nazývá orientální břišní tanec" Raques Sharki ".

                                                                            Torzo

 Vážené, milé dámy a tanečnice, pevně věřím, že naleznete pro sebe to nejvhodnější v rámci výběru školy pro výuku orientálního tance či při výběru tanečnic pro pořádání tanečního vystoupení. To bylo několik rad na závěr neboť jako člověk z Orientu a ke všemu tanečnice znám dobře tento obor a byla bych ráda, abyste byly spokojeny.

Jako profesionální tanečnice jsem se zúčastnila i několik pozorovacích-testovacích hodin a akcí s dalšími profesionály v tomto oboru v některých institucích ohledně výuky orientálního tance v ČR neboť léta již působím i v zahraničí - dříve než v ČR a porovnávaly jsme úroveň evropských tanečních škol.

Tedy z tohoto pozorování a studie škol jsme udělali souhrn bodů užitečných pro provozování tance.

                                                           S přátelským pozdravem vaše M U N A 

Copyright © Profesionální škola orientálního tance Muna. All rights reserved. Zákaz přejímání textu či jeho nápně bez písemného souhlasu autora.