Profesionální škola orientálního tance Muna & Language Centre Muna

Tanec - Kurzy orientálního břišního tance

Orientální tanec

Kromě estetického cítění, které neodmyslitelně patří k orientálnímu břišnímu tanci, existuje řada dalších důvodů, proč právě s orientálním tancem začít!

Orientální tanec je zdravý způsob, jak předejít zdravotním obtížím. Jestliže již máte zdravotní problémy, zanedlouho poznáte, že tanec též slouží jako rehabilitace a brzy přinese vašemu tělu přinejmenším úlevu. Snižuje bolesti v zádech, pomůže vám s odblokováním zad, slouží též k odbourávání nadbytečných tuků, pomáhá při rekonvalescenci po zlomeninách končetin, či je dokonce součástí terapie po různých úrazech.

V neposlední řadě orientální tanec uvítají i budoucí maminky, neboť postupně zpevní svalstvo hlavně v břišní – abdominální oblasti, naučí se správně dýchat a práce s břišním svalstvem se tak stane automatickou záležitostí. To usnadní průběh těhotenství či porod. Bylo zaznamenáno mnoho případů, kde díky orientálnímu tanci se ženy  mohly vyhnout lékařskému zákroku při problémech s početím. I v těchto případech orientální tanec udělal své… Další důležité informace naleznete v rubrice "Přihlaste se"

Orientální tanec je pro Evropu a jiné kontinenty kromě Asie a Afriky neobvyklý druh sportu spojený se zábavou. Postupně se v Evropě s oblibou šíří; proč si nezkvalitnit osobní či profesní život?

Vše záleží na nás, jak se svým volným časem zdravě nakládáme!                                   Styl3

K čemu orientální tanec slouží?

Kromě výše zmíněných kladných vlivů na zlepšení zdravotního stavu, vytvarování postavy, ztráty nadbytečných tuků především v problematických partiích bříško, stehna, hýždě.. slouží tanec taktéž k zlepšování estetického cítění tanečnice.

Orientální tanec se naprosto liší od moderních či společenských tanců. Je znakem pro nás téměř dosud nepoznané kultury a cílem je proniknout do jejího nitra. Žena se zde učí pracovat a poznávat své tělo. Po fyzické i psychické stránce získá nové zkušenosti. Ženy poznají, jak a kdy mají učinit správný pohyb. Postupně dojde k uvolnění svalstva. Zároveň dochází k posilování těla bez nástrojů. Tím jediným náčiním je vaše tělo a správná práce s ním.

Styl2 Po překonání mírně obtížné doby na počátku tancování se již po měsíci dostaví první viditelné výsledky, a po návaznosti jednotlivých jednodušších figur se obohatíme novými prvky a novinkami, které se vkládají do tance a tím vzniká pěkná choreografie, kterou nazýváme: orientální břišní tanec.

Music  - ukázka taneční hudby

 - ukázka taneční hudby